PRO BONO ПОСЛУГИ
Комплекс заходів
в сфері психічного здоров'я для організації
Учасник
Громадська організація інвалідів «Родина»
Реабілітація дітей та молоді з особливостями розвитку
Тип співпраці
Спільний проект
Вікторія Доманська (ГОІ «Родина») працює з командою наставників у форматі регулярних зустрічей та спільно втілюють заплановане
Тривалість співпраці
21 липня
Відбулася перша зустріч команди та наставників.
Про наставників
Команда фахівців в сфері корпоративного психічного здоров'я: Тетяна Вовк, Антон Єрмолаєв, Тетяна Ільницька, Віталій Плохих, Тетяна Ширяєва. Усі вони є учасниками навчальної програми «Психічне здоров'я в організаціях»

«Наше завдання — турбота про психічне здоров'я працівників організацій (промоція здоров'я, превенція розладів, плекання сприятливого середовища). Результатом нашої роботи є — ефективність та продуктивність праці команд, зростання конкурентноздатності та прибутковості організацій. І найголовніше, що досягається це за рахунок покращення психологічного добробуту та якості життя людей»

В рамках сертифікаційної роботи ми хочемо створити успішний кейс, продемонструвати значення психічного здоров'я в організаціях та можливості роботи над підвищенням його рівня.

В команді працюють професійні психологи, психотерапевти та психіатри. Ми готові реалізувати безкоштовний пакет послуг в сфері психічного здоров'я.
Організація отримує
- оцінку стану психічного здоров'я працівників організації з використанням сучасних валідних інструментів;
- організаційну карту психічного здоров'я;
- розуміння чинників психічних розладів та психологічних складнощів працівників;
- визначені мішені для системних інтервенцій;
- просвітницьку кампанію в організації із фокусом на обраній мішені (мається на увазі превентивний захід або інтервенція, а не повний комплекс розбудови ПЗО); - програму навчання персоналу щодо базової психологічної підтримки працівників з психічними розладами (стратегії комунікації, тактики взаємодії);
- інформацію про економічні втрати внаслідок розладів психічного здоров'я та економічні вигоди в результаті організації системи підтримки психічного здоров'я в організаціях.

Блог проекту

Тестування, тренінг, лекція: команда наставників аналізує психологічний добробут праціників ГО "Родина"
«Ми розпочали знайомство з командою ГО "Родина" нестандартно. У силу обставин ми зважилися на "експеримент", і наш перший контакт відбувся онлайн.

Ми надіслали команді листа, в якому розповіли трохи про нас, про психічне здоров'я і запропонували пройти онлайн-тестування, спрямоване на вивчення психологічного добробуту.

Було надзвичайно приємно бачити щиру зацікавленість співробітників організації у тестуванні та отримувати позитивні фідбеки.
19 вересня 2018
Наша команда проаналізувала отримані результати і створила «портрет» організації, виокремивши проблемні моменти та зони розвитку.

10 вересня відбулася наша зустріч перша з Вікторією Доманською, заступницею голови правління ГО "Родина".
Ми поспілкувалися про мотивацію організації у отриманні послуги "Психічне здоров'я в організації".

Вікторія розповіла про особливості роботи "Родини", робочі труднощі і виклики, з якими стикаються працівники. Ми були приємно вражені бажанням турбуватися про психічне здоров'я команди, знаходити шляхи вирішення проблемних моментів та готовність до змін, нововведень та розвитку. Особливо цінним виявилося те, що рефлексія проблемних моментів організації та результати нашого тестування значною мірою збігаються. А деякі робочі нюанси, які мають вагомий вплив на психологічний добробут працівників, вже переглядаються та вдосконалюються.

Попереду в нас багато цікавих планів, зокрема проведення психоедукаційної лекції та тренінгу для співробітників ГО "Родина"»,
— розповідає наставниця Тетяна Вовк.
Провели психоосвітню лекцію, а далі — тренінги
4 жовтня ми провели психоосвітню лекцію для команди ГО «Родина». Мета — ознайомити учасників з концепцією психічного здоров'я в організаціях,
8 жовтня 2018
Зокрема, розібрали що таке психічне здоров'я, поговорили про те, що наявність психічних розладів — це не перепона для хорошого психічного здоров'я і чому не потрібно ототожнювати ці поняття. Також обговорили як розпізнавати ознаки того, що хтось може мати проблеми зі своїм психічним здоров'ям на робочому місці; проблему стигматизації психічних розладів, властивість нашого мозку змінюватися під впливом нової інформації та досвіду.
— каже наставниця Тетяна Вовк.
Це була ознайомча лекція, попереду нас чекає тренінгова робота. Але вже зараз вагомо те, що ми почали говорити з командою організації про психічне здоров'я та його важливість, тому сподіваємося змотивували працювати над його покращенням. Було приємно бачити щирий інтерес учасників до теми, активність, відповідати на запитання та чути їхні думки та досвід. Головне запитання, яке декілька разів звучало від аудиторії було: «Що з цим робити? Як змінювати?». Плануємо знайти відповіді на них вже на практиці, під час тренінгу.
Лекцію організували та провели наставники: Тетяна Вовк, Антон Єрмолаєв, Віталій Плохих.