pro bono історії

Як ми провели 3 дахозноснозні івенти
для громадських організацій

3 безкоштовні oсвітні події
300 охочих
60 організацій
За 3 місяці у Pro bono club Ukraine відбулося
3 безкоштовні освітні події для представників громадського сектору. Зареєструвалося понад 300 охочих з усієї України, понад 60 організацій взяли участь та разом з нами навчались проектного менеджменту, управління командами та ефективних комунікацій.

"Громадські організації – це перш за все спеціалісти, які знають, ЩО потрібно для вирішення соціально-значущих проблем. Проте в адміністративних питаннях на кшталт організації проектної роботи, налагодження командної взаємодії чи комунікаціях їм зазвичай бракує досвіду."

Олександра Чучко, координатор PBCU
Навіщо ці інтенсиви взагалі потрібні?
Ми поспілкувались з проектами, що звернулись до PBCU за pro bono допомогою, і зрозуміли, що у громадського сектору є внутрішня потреба в єдиній освітній платформі, де можна отримати практичну інформацію, базові знання та навички, що лежать в основі функціонування будь-якої організації. Саме тому вирішили потроху заповнювати цю нішу і проводити кльові та корисні івенти.
«Інформація, яку я отримала на інтенсиві, дуже актуальна для розвитку мого проекту підтримки онкоодужуючих Cancel-R, оскільки раніше не було чітко сформованого плану та бачення усіх процесів».

Інна Матюшенко, Cancel-R.

Важливі теми, круті спікери, мотивовані учасники

Теми для інтенсивів ми обирали за таким принципом: якщо активісти знають, ЩО робити, залишилось розповісти, ЯК і З КИМ це робити та КОМУ про це розповісти. Це базовий набір навичок, які забезпечують ефективність діяльності ГО, але, на жаль, дуже рідко зустрічаються у повному комплекті.

Щоб найкраще донести саме актуальну інформацію, ми шукали спікерів, які не лише експерти у своїй сфері, але й мають досвід роботи у громадському секторі і знають його зсередини.
«Я йшла на інтенсив з 3-ма питаннями, а повернулась з розумінням, що я маю зробити зі своєю командою та як працювати з ризиками, ще й отримала чимало корисної інформації, нові знайомства та натхнення. Інтенсив допоміг систематизувати знання, які я вже мала, заповнити пробіли, які були, і я остаточно зрозуміла, що гальмує нашу з командою роботу — у нас біда з плануванням».

Юлія Корян, Бібліотека КПІ
Щоб найкраще донести саме актуальну інформацію, ми шукали спікерів, які не лише експерти у своїй сфері, але й мають досвід роботи у громадському секторі і знають його зсередини.

1. Про проектний менеджмент запросили розповісти Ірину Прокоф'єву, координаторку програми ЄС-Східного партнерства «Культура і креативність», яка має міжнародний сертифікат з проектного менеджменту (IPMA).

2. HR-менеджменту та управлінню командами навчала Анна Мазур, засновниця кар'єрного порталу Happy Monday, яка має багаторічний досвід роботи з HR в корпоративному і громадському секторі.

3. Тему ефективних комунікацій розкрила Надія Чорна-Бохняк, яка вже понад 10 років займається комунікаціями та очолювала PR-напрямок в найбільшій мережі благодійних організацій в Україні.

На наше питання «Чи потрібна ГО освітня платформа?» красномовно відповіли 160 (!) заявок на участь в першому інтенсиві. На кожний івент ми відбирали найбільш вмотивованих учасників. Було складно, тому що більшість заявок були дуже змістовними і якісними. Але для ефективної роботи, спілкування зі спікером та зворотного зв'язку ми вирішили обмежити кількість людей на інтенсиві 30-ма учасниками.

Виявилося, що базових знань потребують не лише молоді організаціям. 50% організацій, представники яких відвідали наші події, функціонують вже більше 10 років. 40% організацій віком від 1 до 4 років. І лише 10% працюють менше року. Більшість з них — всеукраїнські, хоча ми познайомились і з Рівненськими, Криворізькими, Полтавськими, Вінницькими, Івано-Франківськими та іншими регіональними і локальними ініціативами.
PBCU
«Робота в благодійництві та громадських ініціативах дійсно потребує щоденного підвищення ефективності, адже ми всі працюємо для того, щоб зробити кращим місце, де живемо. І навіть коли здається, що знаєш та вмієш все, спілкування з колегами та тренерами дозволяє розширити горизонт та подивитись на задачі трошки по-іншому. Доступ до знань та практик, який ви надаєте, є безцінним і особисто я вже почала використовувати ті знання, що отримала на тренінгу, у своїй роботі».

Наталія Калмикова, благодійний фонд «Повернись живим»
Що далі?
Інтенсиви допомагають учасникам оцінити свою діяльність зі сторони, зрозуміти, на якому рівні розвитку знаходиться організація та виокремити пріоритети. Саме таку визначеність шукають наставники з бізнесу, коли обирають, якій громадські організації надати pro bono допомогу.

Тому такі освітні інтенсиви варто продовжувати і розширяти тематику. Ми вже плануємо наступні освітні івенти, тож слідкуйте за нашими оновленнями на сторінці у Facebook Pro Bono Club Ukraine.