учасники pro bono club ukraine
Я СОРТУЮ
Харківська ініціативна група, що працює над проблемою сортування сміття
Місія організації
Мотивувати людей до сортування відходів та надати зрозумілий матеріал щодо правил сортування.
Більше про організацію
Як самостійна ініціатива почали працювати з січня 2018 року.
Зараз в команді 4 людини, а також волонтери.

Раніше учасники організації долучалися до різних харківських і всеукраїнських екопроектів. Потім вирішили створити власну організацію, яка, окрім висвітлення та популяризації екологічного способу життя, мала б і практичну спрямованість.

Організація збирає вторсировину, потім передає її безпосередньо до переробних підприємств. Окрім цього приймаються також речі для повторного використання: одяг та канцтовари передаються до соціальної крамниці «Шафа добра» та дитячих будинків, тканина — майстриням в Борову, лотки для яєць — продавцям та фермерам. Також проект впроваджує сортування та забезпечує вивіз вторсировини в офісах, кафе та школах.

Команда організації розповсюджує інформацію про необхідність сортування відходів, правила сортування, види вторсировини та коди перероблення, концепцію «Нуль Сміття» та екологічний спосіб життя. І робить це не тільки через соцмережі та друковані матеріали, але й за допомогою лекцій, майстер-класів та публічних виступів.
Досягнення організації
  • Організували мобільну станцію сортування — «ЯСортую-мобіль».
  • Більше 2000 кг відходів збережено від доставки на полігон (станом на 19.08.18).
  • 7700 підписників у Facebook.
  • Є сайт, YouTube-канал та Instagram.
  • Створили групу у Facebook «Станція Реюзу», щоб всі охочі могли обмінюватися речами і віддавати їх у подальше використання.
Допомога наставника потрібна в
дизайні плакатів
На сьогодні
Робили інструкцію з сортування, висвітлювали правила «як сортувати» у мережі Facebook та на сайті ініціативи. Все працює, але цього замало — потрібно розширяти аудіторію саме сортуючих, а не спостерігачів сортування.
Бажаний результат
Потрібна серія плакатів зі зрозумілим дизайном для промоції сортування: мотиваційні, з правилами сортування, з інфографікою тощо.
"Руйнівні наслідки існування полігонів та звалищ навколо міст не можна залишати на призволяще. Тому потрібно мотивувати людей сортувати, щоб збільшити кількість сортуючих. А зрозумілий для всіх дизайн плакатів може пришвидшити цей процес"
Наталя Воронянська
співзасновниця та співкоординаторка ГО "Я СОРТУЮ"
Маєте потрібну експертизу?
Заповніть цю форму та станьте наставником для проекту
Як вас звати?
Вкажіть, будь ласка, імя та прізвище
Як ви хочете долучитись?
Як часто ви хочете долучатись?
E-mail
Контактний номер телефону
Ваша компанія
Ваша посада
В чому ваша експертиза?
Розкажіть, будь ласка, в якій сфері ви можете допомагати, з чим можете допомогти і які у вас вже досягнення в цій сфері?
Чому ви хочете допомогти?
Натискаючи цю кнопку, ви даєте згоду на обробку персональної інформації.