учасники pro bono club ukraine

«Відкриті клітки»

Команді організації потрібна підтримка у співпраці з медіа
Завдання:
1. Розробка медіа-плану на півріччя;
2. Консультація щодо специфіки роботи медіа та журналістами, а саме як правильно спілкуватись щодо співпраці та набування більш тісних контактів; 3. Допомога у розширенні медіа-бази;
4. Зворотний зв'язок на існуючі прес-релізи організації та комунікацію зі ЗМІ.
Тривалість:
1-2 години на тиждень протягом 1-2 місяців
Опис необхідної pro bono підтримки
Це приблизна кількість часу, яка знадобиться фахівцю щоб надати таку pro bono підтримку, на думку організації.
Сфера:
Робота з медіа
Напрацювання у сфері запиту
У нас є проблеми з тим, як комунікувати про сільськогосподарських тварин, щоб люди хотіли читати, а медіа хотіли писати. А також, як працювати з нашою специфікою і направленістю на бізнес, щоб це не сприймалося як підкуп, а як зоозахисна кампанія, міжнародної організації, яка працює задля тварин.

Те, що ми бачимо зараз — ЗМІ не хочуть брати інформацію про сільськогосподарських тварин. Навіть якщо вони до нас звертаються за коментарем, то це лише теми цирків та на безпритульних тварин.

Нам потрібна консультаційна форма співпраці з людиною, яка може нам допомогти або зробити медіа стратегію, або просто навчить нас як подавати таку тему, чи підкаже як подавати цю тему більш привабливо для медійників або взагалі пояснить, яка специфіка роботи з медійними каналами, людьми, платформами.
Про організацію
«Відкриті клітки Україна» – частина великої міжнародної зоозахисної організації «Anima International», яка представлена у 9 країнах світу (Україна, Великобританія, Норвегія, Данія, Литва, Естонія, Польща, Білорусь, Росія). Також ми є членами OWA (Open Wing Alliance) та Fur Free Alliance, які діють в більш ніж 50 країнах світу. Ми працюємо з тваринами, які експлуатуються в інтенсивному виробництві.
Мета організації
Зменшення страждань тварин на виробництві, тому що на даному етапі, закрити чи заборонити усе виробництво не можливо. Це велика частина економіки і вивести всіх тварин з цієї індустрії нереально.
Досягнення
Цьогоріч наша організація була визнана однією з чотирьох найефективніших зоозахисних організацій у світі (за версією «Animal Charity Evaluators»)

- Кадри з ферми, яка виготовляла фуа-гра, оприлюднені нами, використовувались за кордоном, зокрема в Англії і Данії, де паралельно йдуть кампанії і в Англії вже 11, а у Данії – 150 закладів відмовились від фуа-гра. Завдяки цим кадрам в Нью-Йорку заборонили продаж фуа-гра на законодавчому рівні, також про це розслідування писали Independent. А фабрика була закрита власниками через "неетичність" виробництва щодо до тварин.

- В Києві вже 6 закладів відмовились від фуа-гра;

- У нас є 6 заяв від великих брендів про перехід до 2025 року на кейдж фрі продукцію;

- Перші в Україні виграли справу в суді проти стаціонарного цирку в Одесі. І Одеса стала першим цирком в Україні, де заборонено використовувати диких тварин;

- У нас більше 56 тис підписників на сторінці у ФБ;

- Ми маємо три великі волонтерські групи у трьох містах України (Київ, Івано-Франківськ і Львів);

- Ми організували першу міжнародну зоозахисну конференцію для активістів, першу міжнародну юридичну зоозахисну конференцію та перший міжнародний тренінг по адвокації веганства;

- провели більше десяти міжнародних акцій, два розслідування («Живий транспорт», «Cтоп фуа-гра»);

- за останній рік «Відкриті клітки» брали участь у розробці та лобіюванні законопроєкту 2351, який вже за нашою участю отримав позитивні висновки щодо можливості прийняття його за основу у першому читанні і цього тижня має ставитися на голосування. Законопроєкт вносить більше 60 правок до 11 нормативно-правових актів та стосується різних аспектів захисту різних тварин. А також, законопроєктів 9453-1 та 10176 щодо заборони використання тварин у цирках, у розробці та лобіюванні яких ми приймали участь.
Та інформація, яку ми намагаємось донести – дуже важлива, тому що вона стосується мільярдів тварин. Їх життя залежить напряму від діяльності бізнесу чи просто покупця. І те, що ми не бачимо їх страждання на фермах щодня, не означає, що все добре. Ми в силі зменшити жорстоке ставлення до них, показуючи як вони насправді утримуються, пояснюючи чому важливо купувати одну продукцію і ігнорувати іншу, та пропонуючи альтернативні варіанти споживання, які мають менший негативний вплив.

Але для того, щоб зробити це, нам потрібно проінформувати якомога більшу кількість людей. Саме медіа мають необхідний для цього ресурс. Налагодивши відносини з каналами та виданнями, ми зможемо додати в українське інфополе більше інформації про іншу сторону медалі та ефективніше вимагати в бізнесу дотримання міжнародних етичних політик. Що у свою чергу допоможе піклуватись про сільськогосподарських тварин так само, як і про циркових чи про домашніх!
Катерина Белкіна
Голова ГО «Відкриті клітки Україна»