учасники pro bono club ukraine

Український осередок
Міжнародного ПЕН-клубу

Громадська організація, спрямована на захист свободи слова та прав авторів.
 • Пропрацювали над місією та візією, визначили ключові цінності.
 • Зробили аналіз карти процесів організації.
 • Розписали стратегічну канву та концепцію організації.
 • Визначили ключового клієнта та його потреби, проаналізували конкурентів, сильні сторони
  та обмеження.
69 h
$5750
Компанія
Компанія підтримала pro bono зі стратегічною сесією:
протягом
в еквіваленті
Це сума, в яку компанія оцінює надані послуги.
Результати
Львівська школа керівників бізнесу — бізнес-школа, спрямована на розвиток сучасних інноваційних управлінських компетенцій керівників підприємств, які допомагатимуть керівникам бути успішними результативними лідерами суспільства.
Фахівці
Руслан Бельтюков — засновник, генеральний директор.
Олександр Білоус — експерт з бізнес-моделювання.
Михайло Чорний — фінансовий директор.
Ольга Гординська — PR-менеджерка.
Включно з підготовкою, розробкою звітів та проїздом до Києва

Блог проєкту

До самої сесії ми зустрілися із фахівцем Русланом, обговорили ситуацію в «Українському ПЕН» і наші очікування. Також домовилися, що він надішле нам матеріали для попереднього анкетування наших членів, а я підготую опис нашої діяльності за останній рік.

Уся активна робота тривала близько місяця. За цей час потрібно було зкомунікувати з усіма членами ПЕН, знайти локацію та обговорити з фахівцями план нашої роботи.

В результаті нам вдалося організувати перший, 2-денний, етап стратегічної сесії для членів та Правління Українського ПЕН. Ми залучили близько 30 активних членів організації з Києва, Львова та Вінниці. З ними та фахівцями ми проговорили актуальні тренди розвитку бізнесу і суспільства, а також цінності, стратегічну мету, ресурси, компетенції та перелік потенційних партнерів Українського ПЕН. Також ми підготували чернетку стратегії Українського ПЕН та запланували кілька нових проєктів,

Тетяна Терен, виконавча директорка «Українського ПЕН».
Під час стратегічної сесії ми намагались сконцентруватись не на внутрішніх проблемах (що характерні для будь-якої організації), а на зовнішніх можливостях, партнерських відносинах між громадськими організаціями, державними установами та бізнес-середовищем,
— Михайло Чорний, фахівець PBCU, фінансовий директор "Львівської школи керівників бізнесу"
Іншим громадським організаціям я б радила вже на етапі заявки чітко прописувати специфіку організації, контекст, з яким вона працює, і побажання, щоби підхід до стратегічної сесії з боку фахівців враховував цю специфіку – і в плані роботи, і в матеріалах, які готуються для сесії.

Також під час першої стратегічної сесії можуть виникати конфлікти і члени організації можуть так і не дійти до спільного бачення й узгодженої стратегічної моделі. Тому таким важливим є повторення цього досвіду з певною періодичністю.

Сподіваюся, що під час нашої наступної стратегічної зустрічі ми будемо працювати злагодженіше та ефективніше і щороку ми будемо залучати експертів ззовні для стратегування Українського ПЕН. Крім того, сподіваюсь, що члени ПЕН, які долучилися до стратегування, будуть активніше брати участь у проєктах і проявляти ініціативу. Також я вірю, що кілька проєктів, ідеї яких у нас з'явилися під час сесії, нам вдасться втілити вже у 2019-2020 роках,

Тетяна Терен, виконавча директорка «Українського ПЕН».
Про організацію
Український ПЕН — один зі 146 центрів Міжнародної організації ПЕН. Він об'єднує 98 українських письменників, журналістів, науковців, перекладачів, видавців та правозахисників на основі спільних цінностей. ПЕН в Україні організовує правозахисні акції, фестивалі, дискусії, ініціює написання відкритих листів та звернень, пов'язаних із порушенням прав та свобод авторів.

Цілі:
 • захист свободи слова та прав авторів
 • сприяння розвитку літератури
 • підсилення міжнародного культурного співробітництва

Досягнення:
 • 400 делегатів з різних країн світу відвідали перший в історії ПЕН Міжнародний Конгрес, що організували та провели у 2017 році у Львові.
 • 8 правозахисних проектів та акцій за 2018-2019 організували:
  – Акція біля Посольства Росії на 100-й день голодування Олега Сенцова, спільно із Центром громадянських свобод.
  – Акції на підтримку Олега Сенцова та українських заручників Кремля в рамках Форуму видавців у Львові, спільно із Центром громадянських свобод.
  – Читання оповідань Олега Сенцова німецькою та англійською мовами на Франкфуртському книжковому ярмарку.
  – Акції на підтримку українських заручників Кремля на Запорізькій книжковій толоці.
  – Ґрантова програма на переклад книжки оповідань Олега Сенцова англійською, німецькою та польською мовами, спільно з фондом «Відродження».
  – Акція «Порожні стільці» на підтримку українських заручників Кремля на Софіївській площі в Києві, спільно із Центром громадянських свобод.
  – Показ фільму Аскольда Курова «Процес» та публічна дискусія в Лондоні.
  – Акції на підтримку українських заручників Кремля у рамках Міжнародного кінофестивалю про права людини Docudays, спільно із Центром громадянських свобод та Freedom House Ukraine.
 • 7 дискусій відбулося у рамках Дискусійного ПЕН-клубу за участі українських інтелектуалів у Києві, Львові та Запоріжжі.
 • 5 проектів з медіа у 2018-2019:
  «Мости замість стін», у рамках якого українські інтелектуали пишуть есеї на тему, що об'єднує українців.
  «Свобода бути жінкою»: відомі письменниці, журналістки та науковиці розмірковують про те, що для них означає бути вільною у професії, особистому житті, Україні та світі.
  Цикл статей Марії Семенченко про українських заручників Кремля.
  – «Спільний простір»: щомісячний годинний прямий радіоефір за участю українських інтелектуалів.
  – «100 знакових художніх творів українською мовою»: спецпроект з виданням «Українська правда».
 • 3 премії заснували: імені Василя Стуса, Юрія Шевельова та Георгія Ґонґадзе. Організували міні-фестиваль «Дні есеїстики в Києві», а також проект «Мереживо. Літературні читання в містечках України» – виступи українських письменників у районних центрах України.
 • Цього року стали координатором Літературної премії Європейського Союзу, здобувши право вперше сформувати національне журі та визначити переможця від України.