учасники pro bono club ukraine

Terrain vague

Освітній проект з урбаністики, присвячений дослідженню поняття невизначеного простору на пострадянських територіях
Про проект
Terrain vague — перший освітній проект з урбаністики у Дніпрі, відкритий та безкоштовний для всіх мешканців міста. Він присвячений дослідженню поняття невизначеного простору на пострадянських територіях.

Команда проекту організовує лекції, публічні дискусії, воркшопи та кінопокази від професіоналів з урбанізму, архітектури, дизайну, культурного менеджменту. Наразі створена окрема команда дослідників, які будуть вивчати невизначені місця Дніпра та разом с жителями працювати над їх реактивацією.

Мета:
Створити діалог між містянами та акторами сучасних реформ, дати можливість зрозуміти місто, в якому вони живуть.
Досягнення
 • Провели освітній інтенсив у Дніпрі:
  - понад 20 лекцій, публічних дискусій, воркшопів протягом п'яти тижнів
  - понад 120 відвідувачів — від 17 до 80 років
  - 12 спікерів
  - 17 новонароджених урбан-активістів
  - 6 партнерів
  - 3 розроблених концепти з реактивації міського простору
 • Провели курс про соціоантропологію міста від спеціалістів з Франції для обміну досвідом, залучення іноземних спеціалістів та практик дослідження міста, а також розвитку франко-українських відносин.
 • Створили та запустили проект terrainvaguemap — інтерактивної мапи невизначених місць міста Дніпро. Наразі проводиться тестування бета-версії, оновлення очікується на початку березня.
 • Створення другого напряму роботи: робочої групи з тактичних змін міського простору. Наразі в команді 15 дослідників, а до постійної команди проекту долучилося десять зацікавлених містян, випускників інтенсиву та друзів проекту.
Руслан — студент магістратури з філософії, що цікавився роботою з міським простором, проте не мав для цього необхідних знань та практичних навичок. Восени 2017 року Руслан став учасником фокус-групи освітнього інтенсиву Terrain vague, відвідував всі лекції та воркшопи, вчився аналізувати та розуміти місто, використовуючи практики та кейси проекту.
Відтепер Руслан урбан-активіст, працює в команді Дніпро Дизайн, що розробляє новий дизайн-код міста та продовжує досліджувати і змінювати місто на краще в команді нового формату Terrain vague.
Історія з роботи проекту
Сфера:
Завдання:
1. Аналіз поточної ситуації та визначення наявних ресурсів.
2. Розробка ефективного координування і розподілу наявних ресурсів організації та її проектів, стратегія пошуку нових ресурсів.
3. Визначення основних напрямів розвитку проекту: чітко окреслити формат і принцип роботи освітньої платформи та робочої групи.
4. Визначення основних потреб для розвитку проекту.
5. Постановка основних цілей та план їх досягнення.
6. Визначення основних способів, інструментів та засобів досягнення цілей.
Тривалість:
Приблизно 3 зустрічі по 2 години.
Опис необхідної pro bono підтримки
Проведення стратегічної сесії
Ми переконані, що кожен з нас мусить знати про своє «право на місто». Ми також переконані, що місто – це, перш за все, його мешканці, кожен з яких може бути генератором змін.

Terrain vague став для його випускників своєрідним закликом до дії, мотивацією реалізовувати власні ідеї. Також проект допоміг їм усвідомити, що «місто – це не політики та професіонали урбан-планування, а люди, і це означає, що саме їм його змінювати на краще». Саме тому ми прагнемо зробити місто та міські студії та практики доступними та безкоштовними для всіх жителів.

На сьогодні ми працюємо над зміною формату проекту, проте процес сповільнюється через відсутність чітко розробленої стратегії. Нам дуже важливо визначити чіткий сценарій дій та окреслити напрями роботи, аби здійснити перезапуск проекту, на який вже рік чекають дніпряни.
Анастасія Кондратьєва
Авторка проекту Terrain vague,
урбан-дизайнерка та дослідниця
Маєте потрібні професійні навички?
Заповніть цю форму та
надайте необхідну pro bono підтримку
Як вас звати?
Вкажіть, будь ласка, ім`я та прізвище
E-mail
Контактний номер телефону
Як ви хочете долучитись?
Ви готові
Ваша компанія
Пропустіть це поле, якщо хочете долучитися як незалежний експерт
Ваша посада
Для незалежних фахівців потрібно вказати професію
Опишіть свій професійний досвід
Коротко вкажіть ваш досвід в форматі: Позиція - Компанія- Тривалість - Основні досягнення. Або надішліть посилання на ваш профіль в LinkedIn
Чому ви хочете допомогти?
Звідки ви дізналися про можливості співпраці Pro Bono?
Обробка та використання даних
Даю згоду на обробку та використання моїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», зокрема, але не виключно, для цілей ведення бази персональних даних, а також даю згоду на передачу моїх персональних даних, зазначених в моїй формі - заявці на підтримку Pro Bono, партнерам ГО Pro Bono Club Ukraine з метою інформування мене за допомогою електронних листів.
Натискаючи цю кнопку, ви даєте згоду на обробку персональної інформації.