pro bono історії
«Потрібні колективні зусилля
для суттєвих позитивних змін».
Рімма Ель Джувейді, директор ГО «Навчай для України», розповіла для Pro bono club Ukraine про свій досвід співпраці з компаніями Deloitte та Baker McKenzie.
«Навчай для України» – це громадська організація, яка залучає талановиту молодь до викладання в школах для розвитку учнів та забезпечення прогресивних змін у шкільному середовищі. ГО «Навчай для України» є учасником міжнародної мережі Teach For All, яка об'єднує понад 45 незалежних організацій зі спільним прагненням до розвитку принципів колективного лідерства та надання дітям можливості реалізувати свій потенціал.

Рімма Ель Джувейді, директор ГО «Навчай для України» розповіла для Pro bono club Ukraine, як бізнес може допомогти громадському сектору на прикладі свого досвіду співпраці з компаніями Deloitte та Baker McKenzie.
Ми почали роботу над створенням програми задовго до її офіційного запуску. Необхідно було переконатися, що в Україні дійсно є велика кількість мотивованих молодих людей, які були б готові залишити своє звичне середовище і вчителювати в школі в невеликому місті або селі. А також забезпечити наявність великої кількості не менш мотивованих шкіл, які прагнуть розвитку та готові виходити за межі звичних практик, щоб надати більш якісну освіту своїм учням. На щастя, і першого, і другого виявилося достатньо: дуже багато молодих людей та представників шкіл прагнуть розвиватися та розвивати свою країну.
Ми хотіли заручитися професійною та ефективною підтримкою для подальшого розвитку програми від компаній та експертів, які змогли б привнести власний досвід, а також нові ідеї. Також ми прагнули співпрацювати з однодумцями з різних сфер, які були готові долучитись та поділяли наше розуміння важливості розвитку освіти та надання всім дітям рівних освітніх можливостей. Потрібні колективні зусилля та залучення всіх стейкхолдерів для стимулювання суттєвих позитивних змін.
Потрібні колективні зусилля та залучення всіх стейкхолдерів для стимулювання суттєвих позитивних змін.
За допомогою у вирішенні юридичних питань ми звернулись до компанії Baker McKenzie, яка є однією з провідних юридичних компаній в країні – вони відразу зацікавились ідеєю, нашими цілями та були готові нас підтримати.
Компанія Deloitte є стратегічним партнером Teach For All та співпрацює з багатьма організаціями-партнерами мережі. Тут вже був певний досвід та надихаючі результати співпраці на глобальному рівні. А з колегами в Deloitte Ukraine ми знайшли спільні цінності та інтереси в сфері розвитку та стимулювання інновацій в освіті.
З колегами в Deloitte Ukraine ми знайшли спільні цінності та інтереси в сфері розвитку та стимулювання інновацій в освіті.
Ми почали співпрацю зі знайомства з компаніями, щоб вони краще зрозуміли цілі та діяльність програми, а ми в свою чергу – їхні бачення та прагнення. Далі ми вже напряму спілкувалися з представниками компаній, які мали досвід, експертизу та високу мотивацію до співпраці.
Нам пощастило, що наші колеги зацікавились та надихнулись ідеєю програми та нашою діяльністю.
Згодом наша співпраця вийшла за рамки просто професійної підтримки, і стала дійсно партнерством — з'явилися нові ідеї, кооперації, долучилися нові представники компаній.
Перші результати співпраці були помітні відразу. Ми намагались якомога точніше формулювати та узгоджувати цілі, результати та формат співпраці. Також високий рівень професіоналізму, щира мотивація та інтерес до програми наших колег сприяв тому, що наша співпраця була ефективною.В результаті компанія Baker McKenzie допомогла нам з багатьма юридичними питаннями, починаючи від підтримки в створенні статуту організації до консультації щодо податкового законодавства.А представники компанії Deloitte діляться власною експертизою та досвідом не тільки з нами: разом ми організували тренінг для дітей, з якими ми працювали під час Літнього інституту (підготовчий етап програми), для учасників нашої програми, а зараз плануємо кілька заходів для більш широкої аудиторії.


Чому компанії допомагають громадським організаціям і соціальним проектам безкоштовно?
1
Підтримуючи соціальні проекти, компанії долучаються до вирішення проблем в різних сферах та підвищують ефективність власної діяльності в галузі корпоративної соціальної відповідальності.
2
Таке партнерство підвищує рівень залученості співробітників, які мають змогу об'єднатися з колегами та долучитися до вирішення суспільно важливих проблем.
3
Також компанії отримують можливість підтримувати та стимулювати інновативні рішення, які реалізуються громадськими організаціями, та вчитись разом з ними.
Для чого громадському сектору взаємодіяти з корпоративним сектором не лише в плані спонсорства?
Вдала співпраця над спільним вирішенням проблеми має значний потенціал, адже об'єднання зусиль дозволяє досягти кращих результатів.


Співпрацюючи з корпоративним сектором, громадські організації можуть отримати багато користі. По-перше, підсилити ефект від своєї діяльності шляхом залучення додаткової експертизи. По-друге, представники компаній можуть долучатись до діяльності громадських організацій, наприклад, через корпоративне волонтерство. По-третє, така співпраця забезпечує підтримку та привернення уваги до проблеми, яка потребує вирішення.

Співпраця з корпоративним сектором може підтримати громадські організації на шляху досягнення більш масштабних та довгострокових результатів їхньої діяльності. Така співпраця може допомогти вам знайти справжніх партнерів, які розділяють ваші прагнення, та отримати корисний досвід та знання.

Для побудови ефективної співпраці важливо обирати компанії, з якими ви маєте спільні цінності, узгодити цілі та очікувані результати на початку кооперації та підтримувати постійну комунікацію.