учасники pro bono club ukraine
Студентський контроль діє
Об'єднує громадські організації та органи студентського самоврядування з метою боротьби з корупцією та плагіатом у вищих навчальних закладах і вищій освіті в Україні загалом.
Наставник
Кирило Філімонов
Тренер, коуч, консультант із організаційного розвитку команд в тренінговому центрі «Космос» від Ukrainian Volunteer Service.
Тип співпраці
Консультації
З наставником працює засновниця ГО «Студентський контроль діє» у форматі регулярних онлайн-зустрічей.
Тривалість співпраці
17 травня
Відбулась перша зустріч з наставником.
Задача
Найбільша проблема в тому, що до нас приходять вмотивовані студенти, але через певний період (2-4 місяці) вони йдуть. Просто перестають працювати і навіть не повідомляють причину, а потім не виходять на контакт.

Можливо, проблема в керівництві організації. Важливою особливістю є те, що в більшості випадків ми всі знаходимося в різних регіонах України і не можемо поспілкуватися вживу.


З наставником ми хотіли

1. Налагодити HR-процеси (разом з керівництвом ГО).
2. Підготувати та провести «з'їзд-тренінгу», де ми зберемо не менше, ніж 90% всіх членів нашої організації
3. Провести аналіз заходу.
Створили стратегію громадської організації!
Ми працюємо з Кирилом більше 3 місяців і за цей час втигли багато чого встигли зробити для громадської організації.

Насамперед, це зміна правління, переоцінка цінностей та повна зміна організаційної структури. Раніше у нас були вертикальні комунікації (від правління до членів організації). Частково це впливало і на мотивацію студентів і на реалізацію наших проектів. Тепер, комунікації відбуваються горизонтально і це значно пришвидшило роботу всієї організації.
5 червня 2018
Від реорганізації структури і основної команди ми пішли далі і почали працювати з процесами набору, адаптації та, взагалі, роботи з членами організації. Разом розробили анкету і з її допомогою відібрали 10 нових людей. Вони й зараз продовжують працювати і займатись проектами: повних ходом йде підготовка до серії круглих столів в 10 регіонах України щодо порушення прав студентів в гуртожитку. Також розпочали всеукраїнську акцію «Я складаю сесію без хабарів», основною метою якої є зменшення рівня толерантності до корупції у сфері вищої освіти під час складання сесії. А в середині серпня знову відкриваємо набір.

Більше того, за порадою Кирила, ми створили брендовану продукцію, яку тепер можуть використовувати члени організації. Це не так очевидно стосується HR-менеджменту, проте насправді допомагає студентам відчувати приналежність до цілого антикорупційного руху, і загалом формує нашу організаційну культуру.

Робота кипить, наступний етап — відслідковувати кількісні показники, аналізувати як працює стратегія і як її розвивати далі.
Блог проекту
Про організацію
Ми прагнемо виростити нове покоління українців, які захочуть отримати не «корочку», а знання. Покоління, яке не матиме у вжитку поняття «хабарництво». Оскільки ми самі студенти, ми активні, і від нас залежать зміни в майбутньому, ми і вирішили робити на цьому акцент. Тому що, згідно статистичних даних Тransparency, 94% студентів всієї України стикалися з вимаганням викладачами грошей або подарунку за оцінку.

Ми активно розробляли «Кодекс честі» викладача і студентa та допомогаємо активістам в різних регіонах імплементовувати його в своїх навчальних закладах.

Робили експерну оцінку положення «Про гуртожитки» і надіслали своє бачення цієї застарілої радянської системи до МОН.

Також ми працювали над правками до ЗУ «Про освіту», які, хай і не в повному обсязі, але прийняли до уваги.