учасники pro bono club ukraine

Сектор Правди

Волонтерське об'єднання журналістів на основі громадської організації «Рушійна сила»
Про проект
Команда журналістів-документалістів «Сектору Правди» почала роботу в 2014 році на фронті як інформаційний підрозділ Добровольчого Українського Корпусу («ДУК-інфо»). Тоді вони відзняли 4 документальні фільми, понад 200 відеосюжетів з війни та про війну, написали близько 1500 статей.

Зараз команда працює над документальним кіно та розробляє ідею ігрового фільму. Особливість цих фільмів: зіткнення документального та ігрового жанру, кінематографічне зображення реальних подій, історична точність сценаріїв.

Головний з проектів — «Жива УПА» — зі збереження української національної пам'яті. Журналісти знаходять живих ветеранів Української повстанської армії, записують їхні спогади, потім уточнюють розповідь архівними документами, пишуть сценарії та знімають фільми.
Досягнення
 • 10 публічних показів фільмів циклу «Жива УПА» відбулись у різних містах України.
 • 7 кінофестивалів відвідали з різними проектами.
 • 3 фільми циклу «Жива УПА»:
  - «Орест» — отримав 2 фестивальні відзнаки — за кращий сценарій короткометражного фільму та за збереження національної пам'яті. Також цей фільм представили у Варшаві в рамках конкурсної програми дев'ятого міжнародного фестивалю військових та історичних фільмів (2018 рік).
  - «Повстанське танго» — знятий завдяки краудфандингу (30 520 гривень), представлений глядачам восени 2018 року.
  - «Я не з неба» — завершився знімальний період.
 • Представили глядачам перший короткометражний ігровий фільм «Перехід».
 • Документальні проекти в роботі: «Шлях Самурая» та «Аутизм. Контакт».

  Є сайт з архівами матеріалів та проектами, а також сайт-візитка.
  Створена сторінка у Facebook і Youtube-канал.
Завдання:
Створення комунікаційної стратегії
1. Визначення цільової аудиторії.
2. Аналіз контенту на різних каналах комунікації.
3. Рекомендації щодо збільшення кількості переходів на сайт, охоплень у Facebook та переглядів у Youtube.
4. Консультування щодо впровадження комунікаційної стратегії.
Тривалість:
Близько 3 місяців
Опис необхідної pro bono підтримки
* Наразі команда проекту має великі напрацювання контенту на військову тематику, але це не допомагає у комунікації про кінопроекти. Потрібно знайти рішення як поєднати та переробити наявні канали комунікації, щоб проект з документальними фільмами «Жива УПА» став більш відомим.
Ми працюємо над важливою, але неоднозначною в суспільстві темою — збереженням національної пам'яті. Ми не маємо державної та бізнес-підтримки, а тому не можемо повністю сконцентруватися над своїм проектом. Єдина можливість розвиватися для нас — отримати підтримку від фахівців своєї справи pro bono.

Чому це так важливо? Протягом останніх п'яти років українське суспільство знаходиться в центрі масштабної інформаційної спецоперації, спрямованої на те, щоб виростити в наших серцях зневіру та розшарувати суспільство.

Дезінформація — одна з ключових складових таких операцій. Ми вже встигли побувати страшними «бандерівцями», які мають рабів, зневажають пам'ять про Другу світову війну та багато іншого. Зрозуміло, що це — неправда. Правда в тому, що не розібравшись з уроками минулого, не можна побудувати щасливе і стабільне майбутнє. Правда в тому, що кілька поколінь українців, особливо тих, що живуть на Сході, були цілеспрямовано відрізані від власної культурної та історичної спадщини. Правда в тому, що велика кількість наших земляків бажає розібратися в перипетіях української історії 20-го століття і прийти до власних, ніким не нав'язаних висновків. Правда в тому, що серед нас ще живуть учасники далеких історичних подій, але їх щороку меншає.

Створення державного Архіву національної пам'яті — справа тривалого часу, значних коштів і бюрократичних процедур. Наймолодшим із живих ветеранів УПА зараз по 90 років. Вони не можуть чекати. Тому наша команда журналістів та волонтерів вирішили самостійно зібрати та задокументувати їхні спогади в рамках проекту «Жива УПА». І нам потрібна підтримка у тому, щоб проект знайшов свій шлях до глядача.
Марія Яремчук
режисерка проекту «Жива УПА»,
секретарка ГО «Рушійна Сила»
Маєте потрібні професійні навички?
Заповніть цю форму та
надайте необхідну pro bono підтримку
Як вас звати?
Вкажіть, будь ласка, ім`я та прізвище
E-mail
Контактний номер телефону
Як ви хочете долучитись?
Ви готові
Ваша компанія
Пропустіть це поле, якщо хочете долучитися як незалежний експерт
Ваша посада
Для незалежних фахівців потрібно вказати професію
Опишіть свій професійний досвід
Коротко вкажіть ваш досвід в форматі: Позиція - Компанія- Тривалість - Основні досягнення. Або надішліть посилання на ваш профіль в LinkedIn
Чому ви хочете допомогти?
Звідки ви дізналися про можливості співпраці Pro Bono?
Обробка та використання даних
Даю згоду на обробку та використання моїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», зокрема, але не виключно, для цілей ведення бази персональних даних, а також даю згоду на передачу моїх персональних даних, зазначених в моїй формі - заявці на підтримку Pro Bono, партнерам ГО Pro Bono Club Ukraine з метою інформування мене за допомогою електронних листів.
Натискаючи цю кнопку, ви даєте згоду на обробку персональної інформації.