Звіт діяльності 2018-2019
Pro Bono Club Ukraine
Вже більше двох років в Україні Pro Bono Club Ukraine розбудовує культуру інтелектуального волонтерства. За цей час ми провели більше 90 подій, стали партнерами з 57-ма компаніями та залучили близько 2000 представників громадських організацій. Цей звіт про результати та досягнення з березня 2018-го по березень 2020-го року.
Pro Bono Club Ukraine
— це платформа змістовних партнерств бізнесу з громадським сектором, яка поширює культуру pro bono та інтелектуального волонтерства.

Існує більше 50 таких організацій по всьому світу. Найактивніші з них входять до Global Pro Bono Network. З літа 2018 Pro Bono Club Ukraine також входить до цієї мережі.
НАША ДІЯЛЬНІСТЬ
Pro bono підтримка
Ми забезпечуємо громадським організаціям та соціальним підприємствам індивідуальну pro bono підтримку від провідних фахівців з бізнесу. Експерти працюють з громадськими організаціями у форматі консультацій та проєктної співпраці. Основним результатом будь-якої pro bono підтримки є тривале покращення результатів організації.

Протягом 2-х років було реалізовано 25 pro bono проєктів у сферах стратегічного планування, маркетингу, фінансів, HR, юриспруденції та інших.
Детальніше
Події
Ми проводимо освітні та нетворкінг події, на яких фахівці з бізнесу діляться своїми знаннями і досвідом з представниками громадського сектору. В 2018-2019 було проведено сумарно 92 офлайн та онлайн події різних форматів: тренінги, вебінари, інтенсиви, хакатони, лекторії, саміт.

Цими подіями ми формуємо в громадському секторі професійний, виважений підхід до реалізації своїх місій та ефективного впливу на соціальні зміни у нашому суспільстві.
Детальніше
Блог
Ми регулярно готуємо цікаві та корисні статті для громадських організацій.

Це історії pro bono підтримки, поради фахівців громадському сектору, підбірки корисних ресурсів та книг.

В нашому блозі вже є 35 матеріалів, які організації можуть використовувати для свого розвитку.
Детальніше
КЛЮЧОВІ ПОДІЇ
Pro Bono Week
Ми приєднались до щорічної глобальної ініціативи Pro Bono Week, яка відбувається в останній тиждень жовтня. Кожен рік тисячі компаній та фахівців протягом тижня інвестують свої знання та навички, щоб посилити неприбуткові організації в 17-ти країнах світу.

В рамках двох Pro Bono Week в Україні:
36 компаній інвестували свої знання,
53 події відбулися,
$21 470 склала вартість інвестованих знань,
605 відвідувачів подій з громадського сектору.
Детальніше
Глобальна ініціатива солідарності "Щедрий вівторок"
Ми щороку приєднуємось до глобальної ініціативи #ЩедрийВівторок. У понад 150 країнах світу мільйони людей у вівторок, після Дня подяки, влаштовують акції на користь благодійних організацій, розповідають про це в соціальних мережах і закликають робити добрі справи. Всеукраїнський день добрих справ вперше пройшов 27 листопада 2018 року.

Під егідою ініціативи #ЩедрийВівторок ми проводили освітні заходи для громадського сектору, серед яких креативний сніданок про генерування ідей в партнерстві з комунікаційною групою PlusOne та pro bono лекторії за участі представників Live Animations, LABA, Deloitte Ukraine, UNIT.City та Be—it Agency.

В 2018-2019 вартість інвестованих знань в рамках ініціативи склала $1008.
Серія зустрічей із Метью Маносом
Метью Манос - американський підприємець, засновник студії «Verynice», дизайн-стратег та викладач у General Assembly та Каліфорнійському університеті.

За два дні було проведено три події, які відвідали майже 200 людей та ще 1300 приєдналися онлайн.

Метью розповів про підхід Models of Impact, поділився власним досвідом та досвідом «Verynice» і розглянув модель «віддавай половину». На бізнес-сніданку поспілкувався з менеджерами напрямів корпоративної соціальної відповідальності з Ашан Україна, Asters, EVERLEGAL, Kyivstar, 1+1 медіа, Watsons Україна, МЕТРО Кеш енд Кері Україна, EY, EPAM, Dentons та Deloitte.
Детальніше
Воркшоп з громадського лобіювання
В липні 2019 ми запросили бельгійську організацію The Good Lobby (TGL) провести воркшоп із громадського лобіювання. TGL навчає європейців взаємодіяти з владою та впливати на неї. Вони поєднують юридичні фірми та неприбуткові організації, допомагають просувати інтереси громадськості на законодавчому рівні.

Андреа Бокуні, керівник освітнього напряму в The Good Lobby, дав комплексне бачення того, як лобіюють у Євросоюзі. Воркшоп складався з теоретичної частини про те, як працює лобіювання взагалі. А також практичної, де учасники в групах планували свою власну кампанію

У воркшопі взяли участь 60 юристів, бізнесменів та громадських активістів разом.
Детальніше
Участь у Global Pro Bono Summit в Нью-Йорку
Ми представили український досвід на Global Pro Bono Summit в Нью-Йорку, де зібралося понад 150 учасників із Бразилії, Перу, Канади, США, Німеччини, Китаю, Японії, Іспанії, Угорщини, Норвегії, Франції та Британії.

Global Pro Bono Summit всьоме зібрав представників корпоративного та громадського сектору, які підтримують рух pro bono. Було цікаво послухати, як одне і те саме в різних країнах відбувається по-різному, а також обговорити подальший розвиток руху pro bono.

Також учасники відзначили, як швидко розвиваються і якими різноманітними є проєкти Pro Bono Club Ukraine.
European Pro Bono Summit
Восени 2019-го ми провели перший в Україні European Pro Bono Summit. Це щорічна зустріч міжнародних експертів pro bono діяльності та інтелектуального волонтерства, представників бізнесу і третього сектору. Подія зібрала учасників з України, Угорщини, Росії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Бельгії.

100 учасників (24 НУО, 76 представники бізнесу) взяли участь у саміті.
18 спікерів (12 з України, 6 з інших країн) поділились своїм досвідом.
Детальніше
Перший каталог КСВ-ініціатив
Команда Pro Bono Club Ukraine створила каталог КСВ-ініціатив, щоб посилити ефективність співпраці бізнесу з громадським сектором.

56 українських компаній взяли участь у дослідженні. Презентація каталогу пройшла під час European Pro Bono Summit в Києві 26 вересня. Каталог включає статистичний огляд сфери корпоративної соціальної відповідальності українських компаній, ключові інтереси компаній згідно з Цілями Сталого Розвитку та приклади реалізованих КСВ-ініціатив українських компаній.

У майбутньому ми плануємо оновлювати та доповнювати каталог.
Детальніше
PRO BONO ПІДТРИМКА
Pro bono підтримка громадських організацій та соціальних підприємств є дуже важливою складовою нашої діяльності. Розповідаємо, як в рамках PBCU фахівці з бізнесу допомагають громсектору розвиватись.
НАШІ НАГОРОДИ
Визнані найкращим провайдером послуг для громадського сектору в Україні
Двічі отримали міжнародну нагороду Partnership for Sustainability Award у категорії "Суспільство" (2018,2019)
РЕЗУЛЬТАТИ В ЦИФРАХ
$79 505

грошовий еквівалент наданих pro bono послуг
1919

представників громадського сектору долучилися до pro bono активностей
205

фахівців долучилися до pro bono активностей
25

pro bono кейсів завершено
ХТО МИ?
Засновники
Єгор Гребенніков
Президент та імпакт-інвестор
Анна Мазур
Кураторка
Поточна команда
Анастасія Слав'янська
координаторка та менеджерка по роботі з бізнесом
Анастасія Шевчук
менеджерка по роботі з громадськими організаціями
Анастасія Голуб
комунікаційниця
Команда минулих років
Саша Чучко
Ельвіра Насібулліна
Олена Шершун
Олександр Костриба
Надія Гранкіна
ЗМІ ПРО НАС
ПАРТНЕРИ
Компанії, які інвестують свою експертизу у розвиток громадського сектору та разом з нами розвивають інтелектуальне волотерство.
Pro bono партнерства дають можливість створювати таке суспільство, в якому ми хочемо жити, зміцнювати довіру між людьми та розвивати культуру взаємодопомоги.
Це ще один формат win-win стосунків між бізнесом і громадським сектором.
Приєднуйтесь до Pro Bono Club Ukraine!