учасники pro bono club ukraine
Школа 3.0
Освітня програма для директорів та вчителів
Центру інноваційної освіти Про.Світ
Мета проекту
Впровадити освітню програму «Школа 3.0» у 10% шкіл по всій Україні, щоб створити передумови системних змін, адже якщо змінюється 10% спільноти, то далі вона зможе самостійно змінитися.
Опис проекту
Це освітня програма для директорів та вчителів «Школа 3.0», яка направлена на зміну моделі керівництва шкіл як на більш прозору, відкриту, партисипативну, де рішення приймаються із залученням усіх зацікавлених сторін, вчителі працюють у командах, а школа має конкретну ціль і рухається до неї.
Досягнення
Освітня програма «Школа 3.0» впроваджується з березня 2017 року. Наразі програма проходить у 7 школах Львова.
За 1,5 роки завдяки програмі вдалося:
 • допомогти всім 7 школам побудувати свої історії змін (стратегії на короткий період часу — 3 та 6 місяців), до формування яких були залучені вчителі, батьки, учні;
 • у 5 шкіл з 7 почали системно проводити уроки у форматі змішаного навчання;
 • у 4 школах з 7 вчителі об'єдналися у команди задля професійного розвитку;
 • у 3 школах з 7 вже утворені батьківсько-вчительські об'єднання задля консолідації зусиль та спільної роботи над розвитком дітей.
Також створений сайт організації, сторінка у Фейсбук та YouTube-канал.
Допомога професіонала потрібна в
побудові комунікаційної стратегії
Опис завдань
Побудова комунікаційної стратегії. Створення зрозумілих повідомлень для цільової аудиторії програми (директори, вчителі, відділи або департаменти освіти) та для тих, хто може профінансувати цю програму (ОТГ, міські ради, бізнес, міжнародні фонди).
Бажаний результат
Створення комунікаційної стратегії на рік, куди буде входити:
 • зрозуміле позиціонування проекту;
 • зрозумілі меседжи для усіх аудиторій;
 • канали поширення інформації та рекомендації щодо форматів подачі інформації для кожного каналу.
Опис того, що на сьогодні
 • Є короткострокова мета комунікації — до березня 2019 року розпочати роботу мінімум з 20-ма школами.
 • Комунікаційний меседж: «Школа 3.0» — освітня програма по зміні формату взаємодії в школі. Це досить складний та незрозумілий меседж для аудиторії.
 • Канали поширення комунікації: Facebook, сайт, розсилки та публікації в освітніх ЗМІ. Попри велику кільткість вподобань сторінки у Facebook, активність на ній низька. Сайт на стадії переробки, бо він досить застарілий і складний. Йде робота над розсилками для учасників програми та громад України.
 • З травня 2018 року є лише 50 заявок на участь у програмі.
Більше про організацію
Центр інноваційної освіти «Про.Світ» існує з 2014 року і його основна ціль — підвищувати потенціал освітніх інституцій та освітян задля розвитку людського потенціалу у суспільстві.

За роки існування організація має такі проекти:
 • Освітня програма «Про.Навички» — це 4-місячна програма для вчителів та дректорів шкіл, де вони отримують знання та досвід у проектному менеджменті та змішаному навчанні (один з напрямів інтерактивного ведення уроків).
 • GoFunded — краунфандингова платформа для освітян, де вони можуть зібрати кошти на інноваційні проекти для шкіл.
 • «Пілот 24» — освітня програма для 24 опорних шкіл, яка проходила у 2016-2017 році. Метою програми було об'єднати адміністрацію та вчителів опорних шкіл, щоб розробити нові формати взаємодії вчителя і школярів, директора і вчителів, школи і громади.
 • «Школа 3.0» — освітня програма для директорів та вчителів, яка направлена на зміну моделі керівництва шкіл як на більш прозору, відкриту та партисипативну, де рішення приймаються із залученням усіх зацікавлених сторін, вчителі працюють у командах, а школа має конкретну ціль і рухається до неї.

  Команда проекту працює зі школами, щоб змінити модель їх взаємодії один з одним. Ми вважаємо, що тільки змінивши це, реальні зміни прийдуть в школи. Наша програма поширюється Україною через менторів, які одночасно і експерти, і наставники, і коучі. Ми працюємо з командами шкіл протягом двох років, щоб зміни вкорінилися та були сталими.