учасники pro bono club ukraine
Студентський простір Paragraph
Це вільний студентський коворкінг Івано-Франківську, в якому будуть створені всі умови для комфортної індивідуальної та командної роботи і навчання
Наставник
Роман Тарнавський
СЕО в QedemLaw, юридичний радник в «Tapmedia», доцент кафедри в НУ «ОЮА»
Тип співпраці
Консультації
Віктор Лесик, координатор проекту працює з Романом у форматі онлайн зустрічей
Тривалість співпраці
17 травня
Відбулась перша зустріч з наставником.
Місія проекту
Облаштувати безкоштовний коворкінг-простір, що стане комфортним місцем для індивідуального та колективного навчання, роботи та відпочинку, платформою для акселерації інноваційних ідей у готові до інвестування та реалізації проекти, на базі читального залу Наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника у Івано-Франківську.
Досягнення проекту
 • На сьогодні зібрано: 175 500 грн. із 1 100 000 грн. потрібних, зокрема:
  64 000 грн. — Прикарпатський університет
  50 000 грн. — Міське партиципаторне фінансування
  20 000 грн. — грант від Urban Space 100
  20 000 грн. — грант від ГО БФ "Тепле Місто"
  15 000 грн. — краудфандинг
  6 500 грн. — осередок Фонду Випускників України.
 • Залучено більше 40 волонтерів; спільними зусиллями виготовлено перші еко-меблі для простору, налагоджено партнерські відносини з донорами, а також ГО "ФРІ" (Івано-Франківський осередок), Міжнародною організацією з міграції (проект "#ФранківськБезВіз"), ГО "ПЕЕК" та, звичайно, Прикарпатським університетом (у т.ч. науковий парк; кафедри УБА, ББТ, ІТ; Наукова бібліотека).
 • Зареєстровано ГО "Середовище реновацій" як правову форму організації.
 • Прописано кошторис проекту
 • Створено та наповнено сайт, соц. мережі в Facebook, Instagram, Telegram. Виготовлено 3D-модель та планування простору.
На сьогодні
Саме юридичні та бухгалтерські питання стоять на перешкоді до втілення нашого проекту в реальність, оскільки у нас вже є перші напрацювання, активна команда та, власне, простір. Наприклад, смислове наповнення значно залежить від наявності мультимедійного центру, який ми «отримали» де-юре, але не можемо отримати в реальності.

Відсутність реєстрації простору викликає зараз конфлікт між читальним залом (на папері) та студентським простором (де-факто), а також не дозволяє гарантувати потенційним спонсорам 100% виконання цього проекту саме в тому залі саме на тих умовах, які ми пропонуємо.
Бажаний результат
Знайдено спосіб та юридично оформлено простір.
В Івано-Франківську навчається близько 38 000 студентів (зокрема бл. 15 500 – в ПНУ), яким безумовно потрібен, окрім кафе, пабів та ресторанів, створений спеціально для їхніх потреб коворкінг-простір, де молоді люди зможуть безкоштовно посидіти з друзями, повчитись чи попрацювати, обговорити власні ідеї та проекти.

Сучасні коворкінги почали з'являтись ще з 2005 року, натомість в Україні вони лише набувають популярності, а студентські коворкінг-простори стали їх адаптацією спеціально для молоді та студентів.

Схожі проекти успішно реалізовано в Києві (Студентський простір "Belka" в КПІ та "Читалка" у КНУ) та в Одесі ("Prodlёnka" в ОНУ).

Для перевірки актуальності ідеї ми провели опитування в спільноті "ПНУ life" та отримали 97% — у підтримку цільової аудиторії щодо необхідності створення такого простору.

Віктор Лесик
Ініціатор та координатор проекту