учасники pro bono club ukraine
Студентський простір Paragraph
Це вільний студентський коворкінг Івано-Франківську, в якому будуть створені всі умови для комфортної індивідуальної та командної роботи і навчання
Наставник
Роман Тарнавський
СЕО в QedemLaw, юридичний радник в «Tapmedia», доцент кафедри в НУ «ОЮА»
Тип співпраці
Консультації
Координатор проекту Віктор Лесик працював з Романом у форматі онлайн-зустрічей
Тривалість
17 травня - 12 вересня
Результат
Знайдено спосіб та юридично оформлено простір
Місія проекту
Облаштувати безкоштовний коворкінг-простір, що стане комфортним місцем для індивідуального та колективного навчання, роботи та відпочинку, платформою для акселерації інноваційних ідей у готові до інвестування та реалізації проекти, на базі читального залу Наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника у Івано-Франківську.
Про проект
 • На сьогодні зібрано: 175 500 грн. із 1 100 000 грн. потрібних, зокрема:
  64 000 грн. — Прикарпатський університет
  50 000 грн. — Міське партиципаторне фінансування
  20 000 грн. — грант від Urban Space 100
  20 000 грн. — грант від ГО БФ "Тепле Місто"
  15 000 грн. — краудфандинг
  6 500 грн. — осередок Фонду Випускників України.
 • Залучено більше 40 волонтерів; спільними зусиллями виготовлено перші еко-меблі для простору, налагоджено партнерські відносини з донорами, а також ГО "ФРІ" (Івано-Франківський осередок), Міжнародною організацією з міграції (проект "#ФранківськБезВіз"), ГО "ПЕЕК" та, звичайно, Прикарпатським університетом (у т.ч. науковий парк; кафедри УБА, ББТ, ІТ; Наукова бібліотека).
 • Зареєстровано ГО "Середовище реновацій" як правову форму організації.
 • Прописано кошторис проекту
 • Створено та наповнено сайт, соц. мережі в Facebook, Instagram, Telegram. Виготовлено 3D-модель та планування простору.

  Саме юридичні та бухгалтерські питання стоять на перешкоді до втілення нашого проекту в реальність, оскільки у нас вже є перші напрацювання, активна команда та, власне, простір. Наприклад, смислове наповнення значно залежить від наявності мультимедійного центру, який ми «отримали» де-юре, але не можемо отримати в реальності.

  Відсутність реєстрації простору викликає зараз конфлікт між читальним залом (на папері) та студентським простором (де-факто), а також не дозволяє гарантувати потенційним спонсорам 100% виконання цього проекту саме в тому залі саме на тих умовах, які ми пропонуємо.

Блог проекту

Як Paragraph став офіційним простором для студентів
«Зізнаємось, до певного моменту ми й не розглядали Студентський Сенат як юридичну форму для існування. Але в один літній день ректор запропонував, щоб Студентський простір Paragraph став складовою Студентського Самоврядування ПНУ ім. В. Стефаника, і завдяки налагодженому діалогу з чинним Головою Сенату Юрієм Лозяком, це стало можливим.

12 вересня на конференції студентів ПНУ ім. В. Стефаника було прийнято Положення про cтудентське cамоврядування, що закріпило Студентський простір Paragraph у складі Студентського Сенату ПНУ як тематичний відділ — з можливістю членства усіх студентів Прикарпатського університету.

Формування цього Положення стало можливим завдяки безоплатній допомозі Pro Bono Club Ukraine та юриста з Одеси Романа Тарнавського. Ви робите надзвичайно важливу річ у наш час, і саме така безоплатна допомога соціальним проектам на кшталт нашого може дати "на вихлопі" величезний outcome!

Буде чудово, якщо наш досвід зможуть використати й студенти інших універитетів, у яких виникне бажання теж створити власний простір в їхньому навчальному закладі».
20 вересня 2018
о як ваші успіхи з юридичним оформленням?" Розповідаємо! Так, ми врешті досягли своєї мети і тепер Студентський простір Paragraph — не нелегальна студентська ініціатива, а офіційно — Відділ Студентський Сенат ПНУ (представницький орган усього студентського самоврядування університету)
— розповідає ініціатор та координатор проекту Віктор Лесик.

Пропонуємо віртуально прогулятися приміщеннями майбутнього Студентського простору Paragraph