учасники pro bono club ukraine

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року»

Команді проєкту потрібна підтримка у створенні стратегічного плану
Про організацію
Основним напрямком діяльності ГО «Культурно-видавничий проект «Книжка Року» є організація та проведення Всеукраїнського рейтингу «Книжка Року». Він визначає кращі книжки, видані в Україні.

Це єдина в Україні книжкова відзнака, яка здійснює оцінювання книжок на базі видавничого асортименту, тоді як інші конкурси оцінюють видання на основі поданих заявок.

Експертна рада, до складу якої входять близько 100 осіб (письменники, видавці, літературознавці, журналісти, критики, науковці тощо), визначає кращі зразки вітчизняного видавничого асортименту поточного року в 7-ми номінаціях, що відповідають секторам українського книжкового ринку.

Місія нашої організації полягає в популяризації української книги, створенні мотивації до читання, сприянні розвитку книжкового ринку в Україні.

Наші цілі:
1. Створення орієнтирів для споживачів через всебічне висвітлення результатів рейтингу
2. Формування у суспільстві думки про те, що читати – модно
3. Залучення до пропаганди читання публічних осіб
4. Забезпечення доступу авторів, видавців та експертів до діалогу із суспільством
5. Створення комунікаційної платформи для об'єднання суб'єктів книговидавничої справи
Досягнення
Від започаткування рейтингу 1999 року здійснено 20 акцій, у рамках яких визначено кращі видання кожного поточного року, проведені церемонії урочистого нагородження з широким поширенням цієї інформації у медіях.

Урочисті церемонії нагородження проходили у найбільших залах столиці (Український дім, Галерея Лавра, Театр оперети, Театр ляльок, концертний зал ім. Лисенка тощо) у форматі інтелектуального шоу і постановках відомих режисерів та за участі популярних артистів (театр Владислава Троїцького, балет-пантоміма Дмитра Богомазова, шоу молодіжної трупи театру «Сузір'я», Марічка Бурмака, рок-гурт «Кому Вниз», «Онука», «Піано-бой», гурт «Антитіла» тощо), із залученням до ведення дійства публічних осіб (Сергій Набока, Юрій Макаров, Ольга Герасим'юк, Олександр Ірванець, Яніна Соколова та ін.).

Видано 5 ілюстрованих фотографіями, книжок «Український Best» із докладною інформацією про рейтинг, експертів і результати їхньої роботи, а також з аналізом книжкового ринку за минулий сезон і прогнозу на наступний рік. Кожне видання уміщувало повну бібліографію коротких списків номінантів рейтингу.

2019 року вийшла друком історія Всеукраїнського рейтингу «Книжка Року» з повною бібліографією за останнє двадцятиліття

2017-го провели дев'ять предметних дискусій у рамках кластеру Нон-фікшн із залученням провідних експертів з кожної теми.
Завдання:
- Проаналізувати поточну діяльність організації;
- Дати зворотний зв'язок на концепцію розвитку проєкту;
- Допомогти створити стратегічний план згідно з напрямками
Тривалість:
4 місяці, (4 години на тиждень)
Опис необхідної pro bono підтримки
Це приблизна кількість часу, яка знадобиться фахівцю щоб надати таку pro bono підтримку, на думку організації.
Сфера:
Організаційний розвиток
Що було зроблено в цьому напрямі
Розроблена концепція розвитку, сформований бюджет проєкту. Ведуться перемовини з потенційними амбасадорами та інформаційними партнерами проєкту. Здійснюються пошуки джерел фінансування діяльності організації.
Ми поставили за мету підняття авторитету українського книжництва в умовах тотального панування (на ті часи) російського книжкового продукту, а також поширення інформації про нові імена вітчизняних авторів та актуальні видання кожного книжкового сезону.

Тепер, коли стала очевидною програшна ситуація в інформаційній війні з Росією, ми готові поновити боротьбу за національну свідомість. Адже для самозбереження й розвитку суспільство мусить безперервно, всіма можливими способами розповідати самому собі про себе, і в основі цих розповідей, якими б технічними засобами вони не поширювалися, завжди перебуватиме книжка/текст.
Катерина Кармаліта
Продюсерка/Керівниця проєкту «Книжка року»
Маєте потрібні професійні навички?
Заповніть цю форму та
надайте необхідну pro bono підтримку
Як вас звати?
Вкажіть, будь ласка, ім`я та прізвище
E-mail
Контактний номер телефону
Сторінка в LinkedIn та Facebook
Як ви хочете долучитись?
Ви готові
Ваша компанія
Пропустіть це поле, якщо хочете долучитися як незалежний експерт
Ваша посада
Для незалежних фахівців потрібно вказати професію
Опишіть свій професійний досвід
Коротко вкажіть ваш досвід, який буде корисним для виконання цього запиту.
Чому ви хочете допомогти?
Звідки ви дізналися про можливості співпраці Pro Bono?
Обробка та використання даних
Даю згоду на обробку та використання моїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», зокрема, але не виключно, для цілей ведення бази персональних даних, а також даю згоду на передачу моїх персональних даних, зазначених в моїй формі - заявці на підтримку Pro Bono, партнерам ГО Pro Bono Club Ukraine з метою інформування мене за допомогою електронних листів.
Натискаючи цю кнопку, ви даєте згоду на обробку персональної інформації.