учасники pro bono club ukraine

Благодійна організація Благодійний фонд
"Цех ДоброТи"

Благодійній організації потрібна допомога із організаційним розвитком
Про організацію
Благодійний фонд Цех Доброти був створений в жовтні 2020 року та до 24 лютого 2022 року діяльність фонду, головним чином, була спрямована на допомогу в зборі коштів українцям з онкологічними захворюваннями. Одним з напрямків фонду була й допомога та організація виїзду хворих на лікування в Ізраїль. Та в нових реаліях життя компетенція фонду змінилася. Від початку активної фази російсько-української війни Цех Доброти функціонує як волонтерський координаційний центр.

Зараз БФ "Цех доброти" - це організація, яка сприяє розвитку соціальної інфраструктури, вирішенню гуманітарних питань громадян, підтримці фізичного і ментального здоров'я дітей, а також інтеграції ВПО в громаду через культуру та освіту.

Наші цінності: професійність, сміливість та відповідальність, повага та довіра, відкритість, розвиток, патріотизм.

Напрямки роботи: допомога армії; відновлення житлових приміщень у Дрогобичі для ВПО; забезпечення дозвіллям дітей, які постраждали від війни; організація мистецьких, культурних, спортивних заходів для взаємодії місцевих мешканців та ВПО, а також задля збору коштів для потреб ТрО та ЗСУ.
Досягнення
До початку повномасштабної війни допомагали в зборі коштів для лікування більше ніж 40 онкохворим людям. Маємо 20 успішних історій.

Від початку повномасштабного вторгнення росії ми організували таку допомогу:
- спільно з партнерами поставлено на передову 800 бронежилетів, перевезено і передано 27 машин, закуплено більше 30-ти тепловізорів на суму близько 2 млн грн
- закуплено та відправлено близько 1.5 тонни ліків в десятки міст-гарячих точок України, серед яких Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Суми, Краматорськ, Охтирка та інші.
- спільно з UnChain закуплено продуктів на майже 500 000 грн для годування більше 50-ти тисяч переселенців та військових
- налагоджено виробництво спальників кількістю 600шт.
-організовано більше 7 тонн пального для військових та інших нагальних потреб
-придбано систему відеоспостереження для наших захисників
- з перших днів березня благодійний фонд "Цех ДоброТи" розпочав і продовжує відновлювати житло для комфортного перебування біженців
- спільно з адміністрацією Дрогобицького державного педагогічного університету, проведено ремонт, облаштування та поселення внутрішньо переміщених осіб в гуртожиток №5 (де зараз проживає близько 450 дорослих і 150 дітей).
- паралельно запустили процес реконструкції гуртожитка №1 (для проживання близько 1000 осіб). До реконструкції гуртожитку №1 ми запросили всеукраїнську волонтерську програму Будуємо Україну Разом, в рамках якої реалізується «БУР-табір». На даний момент проводиться реновація чотирьох поверхів і роботи завершено на 60%.
- окрім того, уже відновлено 7 закинутих раніше приватних будинків. Проводяться капітальні ремонтні роботи на 1-му та 4-му поверхах для 50 осіб в АТ "Енергія".
- завдяки благодійним пожертвам на фонд ми маємо змогу оплачувати будматеріали. На сьогодні уже витрачено 880 тисяч гривень на ремонтні роботи і будматеріали та близько 600 тисяч гривень на обладнання.

З перших днів повномасштабної війни, ми допомагали в забезпеченні не лише житлом, дитячим харчуванням, іграшками для найменших, але й організували десятки заходів, щоб подарувати радість діткам з тимчасово окупованих областей, які проживають в школах та гуртожитках Дрогобича. Серед них це:
- безліч анімаційних розважальних програм та свят в місцях проживання ВПО
- творчі майстер класи (розпис писанок, ліплення, малюнки та виготовлення сувенірів для воїнів та багато іншого)
- виїзди в зоопарк та дельфінарій, кінотеатр та цирк
- відвідини дитячого розважального центру "Зефір-kids"
- більше 100 подарунків з солодощами та іграшками
- силами фонду та завдяки нашим партнерам з благодійного фонду "Клуб Добродіїв" в березні було створено та облаштовано дитячу кімнату в гуртожитку №5 ДДПУ, де наші волонтери проводили час, вчили та бавили малечу. Кімната успішно функціонує і зараз.
- нещодавно дітки пройшли майстер-клас та розмалювали 52 футболки у національному стилі. Футболочки уже поїхали до Німеччині, де будуть виставлені на аукціон!
- окрім того, ми не забули і про старших - спільно з активною молоддю Дрогобиччини організовано марафон підготовки до НМТ ""Освітній цех"", де діти-випускники які приїхали з неспокійних регіонів України, мають змогу швидко, якісно та безкоштовно в умовах війни підготуватися до НМТ, а також залучили вчителів-переселенців до волонтерської діяльності та надали їм можливість продемонструвати свої методики викладання предметів (математика, історія України, українська мова).
ЗАХОДИ
-організовано багато масових заходів, серед яких "Творча зустріч з митцями і мисткинями", акція "Підпиши янгола для захисників", літературні музичні вечори, перформанси.
-створено табір "Сіль землі", волонтери якого відновлюють приміщення для проживання переселенців. Табір включає також і культурну програму- екскурсії, творчі вечори, майстеркласи.
-проведено благодійний культурно-розважальний захід для збору коштів на потреби 67 окремого батальйону територіальної оборони імені Петра Сагайдачного.
-благодійний захід Тримаємо Тил, метою якого був збір коштів на купівлю дрону для ТрО
-організовано забіг та велопробіг на підтримку сил Територіальної оборони Дрогобиччини"

Ми швидко адаптувалися до нових військових умов, різко змінили діяльність та організували багатовекторну допомогу для ЗСУ,ТрО, ВПО.
Завдання:
- Структурувати роботу команди фонду.
- Напрацювати шаблонів (так би мовити протоколів), по яких команда зможе працювати.
- Розробити посадових інструкцій.
- Визначити навички членів команди, які потребують вдосконалення (чи які треба здобути)
Тривалість:
3-4 місяці (3-4 години в тиждень)
Опис необхідної pro bono підтримки
Це приблизна кількість часу, яка знадобиться фахівцю щоб надати таку pro bono підтримку, на думку організації.
Сфера:
Організаційний розвиток
Що було зроблено в цьому напрямі
Проводили стратегічну сесію щодо діяльності фонду. Участь приймали не лише члени команди фонду, а й кілька третіх осіб (члени волонтерського штабу, засновник фонду).

Напрацювали кілька основних напрямків діяльності:
- Організація ефективної роботи
- Людський розвиток
- Ефективна структура
- Взаємодія з владою
- Фандрейзинг
- PR.

Спочатку дотримувалися плану та завдань, які прописали в стратегсесії (це було до кінця травня). А з червня почалась хаотична діяльність. Першочергово пов'язана вона з тим, що ми почали закривати всі юридичні моменти, які в перші місяці війни просто випускали з виду, щоб бути якомога швидшими.

Навчання команди та місцевих активістів (різні теми: домедична допомога, емоційний інтелект, SMM, фандрайзинг...). Наразі окремі учасники команди відвідують безкоштовні онлайн тренінги від Ради Європи, Pro Bono Club, LABA та інших організацій.
Оскільки від початку широкомасштабної війни ми координували діяльність Волонтерського штабу (платформу де зібралися активісти з різних організацій) у нас було багато людського ресурсу. З середини травня більшість людей повернулися до звичного життя і нас залишилося 4 (2 з команди Цеху доброТи + 2 нових членів) та ситуативні волонтери.

Нам потрібно структуризувати роботу, визначити пріоритетні напрямки та розприділити обовязки між членами команди, аби злагоджено працювати в такому складі, який зараз маємо.

Не зважаючи на те, що ми все ж продовжуємо нашу діяльність, через підвищення навантаження на малу кількість людей наша робота стала дещо хаотичною, виснажливою, нескоординованою, всі процеси сповільнилися.

Так як фонд здобув кредит довіри в плані допомоги онкохворим, то в теперішніх умовах ми хочемо й надалі допомагати, але вже ЗСУ та ТРО.

Нам потрібно вибудувати алгоритми роботи всередині команди, щоб бути ефективними в теперішньому складі. Визначивши пріоритетні напрямки роботи, розприділивши обов'язки, та відпрацювавши механізми комунікації та координації, ми би могли досягнути сталості в роботі в цьому військовому марафоні.

Також нам необхідно налагодити комунікацію з органами місцевого самоврядування та іншими партнерами (громадськими ініціативами та організаціями, бізнесом), адже в партнерстві легше досягати поставлених цілей."
Святослав Степ'як
Менеджер із медичних закупівель у БО "Цех ДоброТи"
Маєте потрібні професійні навички?
Заповніть цю форму та
надайте необхідну pro bono підтримку
Як вас звати?
Вкажіть, будь ласка, ім`я та прізвище
E-mail
Контактний номер телефону
Сторінка в LinkedIn та Facebook
Як ви хочете долучитись?
Ви готові
Ваша компанія
Пропустіть це поле, якщо хочете долучитися як незалежний експерт
Ваша посада
Для незалежних фахівців потрібно вказати професію
Опишіть свій професійний досвід
Коротко вкажіть ваш досвід, який буде корисним для виконання цього запиту.
Чому ви хочете допомогти?
Звідки ви дізналися про можливості співпраці Pro Bono?
Обробка та використання даних
Даю згоду на обробку та використання моїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», зокрема, але не виключно, для цілей ведення бази персональних даних, а також даю згоду на передачу моїх персональних даних, зазначених в моїй формі - заявці на підтримку Pro Bono, партнерам ГО Pro Bono Club Ukraine з метою інформування мене за допомогою електронних листів.
Натискаючи цю кнопку, ви даєте згоду на обробку персональної інформації.